III Економічний турнір
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2015_econom_tournament{/gallery}30 березня 2015 року в рамках курсу "Фінанси" на факультеті економічних наук було проведено III Економічний турнір.
Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача. В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії. Темами, що були обговорені під час турніру: переваги та недоліки обов'язкового медичного страхування, проблеми розкриття інформації та перспективи корпоративної соціальної відповідальність.
Візит французьких студентів-волонтерів
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2015_ukrainego_france{/gallery}25 березня до Києво-Могиляньскої академії завітали учасники проекту Ukraine Go.
Четверо студентів-магістрів з французького університету Paris-East-Créteil в рамках створеного ними благодійного проекту UkraineGO зібрали кошти та придбали 2 машини швидкої допомоги для українських військових. Студенти самостійно везли машини до пункту призначення, зупиняючись в різних містах Європи та розповідаючи про свій проект. Так, залучившись підтримкою «Асоціації Медичної Благодійної Допомоги Франція-Україна» (AMCFU), менше ніж за 3 місяці волонтерам вдалося зібрати майже 14 тисяч євро, продаючи футболки, стікери та поширюючи інформацію про проект у соціальних мережах. У Києві машини було передано благодійному фондові «Міжнародна асоціація підтримки України», волонтери якого відвезуть швидкі до лікарень Маріуполя та Дніпропетровська.
Міжнародна науково-практична конференція
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2015_spring_conference{/gallery}12 березня на кафедрі фінансів відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ФІНАНСОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ». Учасники обговорили нагальні проблеми, що постали перед економікою України в процесі реалізації євроінтеграційних процесів
Робочий семінар "Фінансова система України: проблеми та перспективи"
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2015_primerova_finance_interactive{/gallery}Інтерактивний семінар з курсу "Фінанси" було проведено для студентів 3 н.р. Студенти натхненно обговорювали особливості фінансової системи України, визначали основні проблеми її функціонування та напрями їх вирішення. Проведення таких семінарів сприяє формуванню у студентів творчого підходу до вирішення проблем та уміння працювати у команді.
Викладач кафедри фінансів - лауреат премії за міжнародну публікацію
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Вчена рада НаУКМА на своєму засіданні 26 лютого 2015 р. визначила лауреатів щорічних премій за міжнародні публікації. Премії засновано партнерами та приятелями Києво-Могилянської академії.
Премії Фонду Райффайзенбанк Аваль за міжнародну наукову публікацію Optimal Economic Policy and Oil Prices Shocks in Russia // Economic Research, Vol. XXVI, 2013, Issue 2, pp. 69-82 удостоєний Семко Роман Богданович!
Вітаємо викладача кафедри фінансів Семка Романа Богдановича! Бажаємо творчих злетів та натхнення у роботі.
Зимова школа «Цінності в економіці та бізнесі»
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2015_winter_school{/gallery}
З 2 по 8 лютого 2015 року в стінах академії банківської справи НБУ було проведено Зимову школу на тему «Цінності в економіці та бізнесі», фінансову підтримку для якої надала ГО Соціальна Академія «Caritas in Veritate».
36 учасників зі всієї України взяли участь у Школі, що створило неповторні умови задля міжрегіонального діалогу та обміном досвідом між студентами та аспірантами 28 українських вузів. Серед учасників Зимової школи були і студенти та аспіранти кафедри фінансів НаУКМА: Лещенко Павло, Нагірняк Мар’яна, Пирогов Данило та Шелест Роксолана.
ВІТАЄМО ІРИНУ ГРИГОРІВНУ ЛУК'ЯНЕНКО З ВИСОКОЮ НАГОРОДОЮ!
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2015_lukyanenko_reward{/gallery}Указом Президента України від 03.10.2014 № 751/2014 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня працівників освіти» за значний особистий внесок у розвиток національної освіти, підготовку кваліфікованих фахівців, багаторічну плідну наукову та педагогічну діяльність, високий професіоналізм Завідувача кафедри фінансів, доктора економічних наук, професора Лук'яненко Ірині Григорівні присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки». 29 грудня 2014 за дорученням Президента України цю високу нагороду та відповідний знак Ірині Григорівні вручив Київський міський голова Віталій Кличко.
З нагоди цієї важливої події на адресу Ірини Григорівни надходять щирі привітання від колег, друзів, студентів, аспірантів з Києва, Львова, Чернігова, Миколаєва, Черкас, Житомира, Херсона, США, Норвегії, Франції, Бельгії, Нідерландів та багато інших.
Колектив університету, факультету економічних наук та кафедри фінансів пишаються її досягненнями.
Податкові реформи очима студентів кафедри фінансів
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014_tax_visioners{/gallery}У межах курсу "Податковий менеджмент" студенти магістерської програми презентували свої проекти реформування податкової системи України. Презентації відбувалися у вигляді інтерактивної гри, в якій брали участь так звані "урядові групи", що представляли свої проекти податкових реформ, та "парламент", який голосував за затвердження того чи іншого проекту.
Метою гри була оцінка сучасних податкових реформ, що готуються українським урядом, та презентація бачення студентів щодо оптимальної податкової системи. В результаті творчі групи прийшли до висновку, що нагальними заходами уряду у податковій сфері мають бути скорочення податкового тиску на бізнес, забезпечення прозорості та легкості оподаткування, зменшення кількості податків, а також відповідне зменшення видатків держави, особливо субсидування нерентабельних підприємств та соціальних пільг.
Візит до Університуту м. Берген
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=2}/2014_bergen{/gallery}Завідувач кафедри фінансів Лук'яненко Ірина відвідала з робочим візитом університет міста Берген. В рамках візиту відбулась зустріч з деканом факультету соціальних наук Кнут Хелландом, який високо оцінив результати участі кафедри фінансів в програмі міжнародного обміну та висловив побажання подальшої плідної співпраці. Керівник проекту професор Девід Віт зазначив, що студенти НаУКМА завжди демонструють високий рівень підготовки та зацікавленості у навчанні, та окреслив нові можливості для подальшої співпраці.
Конференція! Запрошуємо до участі
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Шановні студенти та аспіранти!
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Конкурентний розвиток економіки: сучасні виклики та перспективи", що проводиться заочно на факультеті економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» 28 січня 2015 року.
Для участі необхідно:
1. Надіслати Прімєровій О.К. (This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.) своє ПІП (повністю), рік та місце навчання та назву доповіді до 20.12.2014.
2. Надіслати Прімєровій О.К. тези доповіді для публікації у збірнику до 10.01.2015.
Тетяну Буй нагороджено грамотою МОН
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2014_bui_the_best{/gallery}Доцента кафедри фінансів Буй Тетяну Григорівну нагороджено Грамотою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовці висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Бажаємо й надалі Тетяні Григорівні творчих злетів, натхнення, успіхів в подальшій науковій і викладацькій роботі.
Доцент кафедри фінансів Глущенко С.В. стала переможцем конкурсу "Кращий викладач 2014"
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2014_Glushenko_the_best{/gallery}Переможцем конкурсу, за результатами голосування студентів ФЕН, на здобуття премії Dragon Capital "Кращий викладач 2014 р." стала доцент кафедри фінансів Глущенко Світлана Василівна.
Вітаємо Світлану Василівну з черговим визнанням результатів її роботи і бажаємо натхнення, успіху в усіх починаннях та творчої наснаги!
Гостьові майстер-класи із податкового менеджменту
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014_tax_mgt_workshop{/gallery}2 та 9 жовтня у рамках курсу "Податковий менеджмент", що викладається на магістерській програмі кафедри фінансів, було проведено майстер-класи від успішних випускників кафедри, які на сьогодні працюють податковими консультантами провідних аудиторських компаній.
Зокрема, Андрій Абба, експерт з питань оподаткування компанії EY (раніше — Ernst & Young), провів інтерактивне заняття на тему "Корпоративне оподаткування в Україні: проблеми та перспективи", а Олег Тупчій, консультант відділу податкових та юридичних послуг компанії KPMG, запропонував аудиторії майстер-клас на тему "Трансфертне ціноутворення: міжнародна практика та адаптація до українських реалій".
Протягом занять студенти мали можливість розв'язати практичні кейси, проаналізувати ефективність податкових реформ в Україні, ознайомитись з окремими аспектами вітчизняного податкового законодавства, задати запитання експертам щодо їх практичної діяльності.
Зустрічі з випускниками кафедри, які провадять успішну кар'єру у фінансовій сфері, є корисним та перспективним напрямом співпраці студентів з випускниками. Подібні майстер-класи надають випускникам можливість поділитися набутим досвідом, а студентам — систематизувати знання та розширити діапазон практичних навичок.
Майстер-клас з розв’язування кейсів
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2014_case_workshop{/gallery}У середу 15 жовтня в «Києво-Могилянській академії» для студентів спеціальності фінанси було проведено майстер-клас з розв'язування кейсів. Проводила захід випускниця програми Master in Management за спеціалізацією «Міжнародний бізнес» найкращої бізнес школи Європи (за версією Financial Times) IE Business School Вікторія Сусакова.
В ході майстер-класу студенти мали змогу навчитися структурувати кейс, визначили принципи основних інструментів дослідження, серед яких метод 5С та SWOT аналіз, ознайомилися з формулюванням маркетингової стратегії компанії, мали змогу розібрати бізнес кейс Гарвардської школи бізнесу «Product Team Cialis: Getting Ready to Market». Досвід Вікторії Сусакової у розв'язуванні різноманітних бізнес завдань, зокрема перемога в Changellenge Cup 2011, дали змогу максимально детально ознайомити студентів з методами розробки бізнес стратегії та визначити ключові напрями роботи для досягнення ефективності у досягненні поставлених перед компанією цілей.
Проведений майстер-клас дав змогу студентам, перш за все, структурувати знання стосовно діяльності компанії на ринку та параметрів її успішності, по-друге, відкрити нові аспекти просування продукції у ринкових умовах, і, по-третє, ознайомитися зі світовим досвідом у складанні та розв'язуванні бізнес кейсів.
Лекція «Курсова стабільність та динаміка економічного розвитку України на наступні 5 років»
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2014_savchenko{/gallery}На запрошення кафедри фінансів НаУКМА 14 жовтня 2014 р. доктор економічних наук, професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, заступник голови правління Національного Банку України (2005-2009 рр.) Савченко Олександр Володимирович прочитав відкриту лекцію для студентів та викладачів Факультету економічних наук на тему: «Курсова стабільність та динаміка економічного розвитку України на наступні 5 років».
Також на лекції був присутній Огризко Володимир Станіславович міністр закордонних справ (2007 р.- 2009 рр.) .
На завершення лекції відбулась цікава дискусія у формі обговорення та відповідей на запитання.
Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/2014_ukraine_norway_meet{/gallery}23 вересня з ініціативи Надзвичайного і Повноважного посла Норвегії в Україні Йона Ельведаля Фредріксена за активної підтримки Норвезького центру з міжнародної співпраці в освітній сфері (SIU) в Національному університеті „Кмєво-Могилянська академія” за участю кафедри фінансів НаУКМА відбулася робоча зустріч організаторів та учасників міжнародних навчально-дослідницьких проектів, що виконуються в межах програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти («Norwegian-Ukrainian Cooperation in Higher Education»).
Read more: Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти
Виклики застосування «Базель ІІІ» для банкірів в умовах ризиків, що розвиваються
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery cols=1}/2014_de_lima{/gallery}24 вересня 2014 року у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за підтримки IE Business School для студентів спеціальності фінанси було проведено майстер-клас на тему: «Виклики застосування «Базель ІІІ» для банкірів в умовах ризиків, що розвиваються». Професор Рафаель Мартінс де Ліма, що має докторський ступінь у галузі економіки, MBA та досвід роботи у провідних міжнародних компаніях розповів про причини переходу на нову систему регулювання банківської системи та особливості «Базель ІІІ».
Протягом майстер-класу студенти мали змогу не тільки дізнатися про принципи діяльності світових банківських установ, однак і виявити проблеми, що є актуальними для фінансових ринків на сучасному етапі розвитку. Активне обговорення стосувалося можливих шляхів розвитку світової економіки за умов імплементації регулятивних норм «Базель ІІІ» та його переваг і недоліків для Української банківської системи.
Майстер-клас дав змогу студентам не тільки поглибити свої знання у сфері фінансів, але і обговорити з професіоналом своє бачення економічних процесів. Відтак зустріч пройшла продуктивно та цікаво.
Співпраця з університетом м. Берген, Норвегія
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
{gallery}/bergen_2014{/gallery}Третій рік поспіль кафедра фінансів, PhD програма з фінансів у рамках Міжнародного гранту «Вивчення економіки за допомогою методів системної динаміки» та Угоди про співробітництво з Бергенським університетом м. Бергена, Норвегія, за підтримки норвезького уряду та Європейського фонду Eurazia отримала можливість направити викладачів кафедри фінансів (професора кафедри Івахненкова С.В., доцентів кафедри Прімєрову О.К., Шпортюка В.Г.), магістрів кафедри фінансів (Хмарюк А., Єлістратову А., Грязнова В.), докторанта PhD програми з фінансів (Стельмашенко Я.) на стажування до Бергенського університету. Метою даного заходу є інтеграція нових освітніх та дослідницьких інструментів – системи динамічного моделювання в економіці для навчальної програми в НаУКМА та в Україні загалом, а також проведення спільних наукових досліджень.
На фото - святкування Дня Незалежності України у колі родині Девіда Віта(David Wheat).
18 вересня відбудеться відкрита лекція професора економіки George Washington University Олега Гаврилишина
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
18 вересня професор економіки George Washington University Олег Гаврилишин проведе відкриту лекцію для студентів та випускників НаУКМА на тему: «A Quarter century of transition in Central Europe: lessons for Ukraine»
Лекція відбудеться о 16:30 в Києво-Могилянській академії, корпус 4, ауд. 100.
Запрошуємо всіх охочих!
Освіта з фінансів НаУКМА відповідає міжнародним стандартам якості фінансової освіти Інституту CFA
- Details
- Parent Category: Життя кафедри
Кафедра фінансів НаУКМА успішно пройшла процес підтвердження якості освіти Міжнародною інституцією CFA Institute® (CFA – Chartered Financial Analyst, сертифікація дипломованого фінансового аналітика), яким було підтверджено відповідність навчального процесу бакалаврської та магістерської програм за напрямом ”Фінанси та кредит” світовим стандартам освіти CFA, що полегшує працевлаштування наших випускників на західних ринках.
Входження університету до програми CFA Institute University Recognition Program є свідченням для потенційних студентів, роботодавців та ринку праці, що навчальна програма НаУКМА тісно пов’язана з професійною практикою.
Відповідно, співпраця кафедри фінансів НаУКМА з Інститутом CFA дає можливість її постійного забезпечення новітніми навчально-методичними розробками по різних фінансових дисциплінах, широкого залучення до участі у дискусіях, конфереціях, круглих столах. Участь у програмі також надає університету щороку 3 стипендії для підтримки студентів (CFA Program Awareness Scholarships) для проходження курсу та іспиту на отримання міжнародного сертифікату СFA.