Дослідницька конференція НБУ
Викладачі та студенти кафедри фінансів відвідали Щорічну дослідницьку конференцію Національного банку України «Трансформація діяльності центральних банків». Спікерами на заході були представники центральних банків, міжнародних фінансових організацій, провідні науковці та експерти з різних країн світу.Головною доповіддю на конференції став виступ «Трилеми та компроміси: життя в умовах фінансової глобалізації» Моріса Обстфельда – економічного радника, директора департаменту досліджень Міжнародного валютного фонду (з вересня 2015 року), професора економіки на кафедрі, заснованій у 1958 у Каліфорнійському університеті, Берклі (наразі перебуває в академічній відпустці), члену Виконавчого комітету, Економетричного товариства та Американської академії мистецтв і наук.
Крім того конференція охопила такі ключові напрями зацікавленості та діяльності центральних банків як принципи ціноутворення, правила монетарної політики, макропруденційна політика та фінансові недосконалості, управління потоками капіталу, інституційна розбудова сучасного центрального банку, актуальні питання монетарного трансмісійного механізму, виклики для інфляційного таргетування, актуальні питання ринку праці та циклічності ділової активності.
З доповіддю виступив і викладач та випускник кафедри фінансів Олександр Фарина. Від презентував дослідження на тему «Ефект перенесення обмінного курсу та міжкраїнна трансмісія: окремі факти на прикладі України та Російської Федерації». Загалом конференція включала понад 15 годин виступів спікерів, роботу п’яти дослідницьких секцій та трьох панельних дискусій, що дало можливість поділитися досвідом, визначити та подекуди знайти відповіді на найбільш актуальні питання та виклики, що стають перед Національним банком України.
Повне відео двох днів конференції (українською та англійською мовами) а також інформація щодо конференції, програми та учасників доступна на сайті: http://conference.bank.gov.ua