Бюджетна система

Викладає: к.е.н., доц. Буй Т.Г.

4 кред. ЄКТS, 7 год./тижд., 6д семестр, екзамен

Дисципліна «Бюджетна система» має теоретико-прикладний характер, належить до нормативної дисципліни з циклу курсів, які формують фахівця з фінансів і вивчається студентами після ознайомлення з такими загальноекономічними дисциплінами, як «Політекономія», «Фінанси», «Теоретичні основи системи бюджетного регулювання» тощо. У теоретичному плані вона повинна поглибити фундаментальні знання щодо макроекономічної сфери фінансової системи – державних фінансів; у прикладному плані – закласти базові знання з методики бюджетної роботи та сформувати навички проведення розрахунків показників бюджету.

Бюджетна система є провідною ланкою державних фінансів, відображає складну систему перерозподільних відносин у суспільстві, охоплює практично кожну юридичну та фізичну особу. Саме це визначає мету навчальної дисципліни – вивчення сутності бюджетних відносин і характеру їх впливу на суспільство.

Вивчення курсу базується на чинних законодавчих актах, нормативно-правових документах, вказівках і методичних рекомендаціях, передбачає ознайомлення зі світовим досвідом функціонування бюджетних систем