Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 корпус 6, кім. 410, тел.(044)425-60-42, 425-77-37 (факс)

Триває спільний проект з Університетом Бергена

Вже протягом 5 років триває проект кафедри з Університетом Бергена (Норвегія). За цей період вже понад 50 студентів мали можливість навчатись протягом семенстру або року в Норвегії. В осінньому семестрі 2017 року ще 11 студентів бакалаврської програми спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" вирушили у надзвичайну подорож. Навчання закондоном це надзвичайна можливість, яка надає студентам змогу підвищити рівень володіння іноземною мовою, познайомитись з оствітою найвищого європейського зразка, розширити світогляд, а співпраця кафедри фінансів з Університетом Бергена дозволяє вивчення сучасних технік економічного аналізу та моделювання поєднати із новими враженнями від захоплюючих подорожей однією з найрозвиненіших та найкрасивіших країн Європи - Норвегією. 

Детальніше: Триває спільний проект з Університетом Бергена

Візит делегації з Бергенського Університету

15-16 травня 2017 року відбулась робоча зустріч представників НаУКМА та представників Бергенського Університету (UiB) - декана факультету соціології Кнута Хеланда, професора Девіда Віта та радника Єви Свенсон, яка відповідає за міжнародну кооперацію.

Детальніше: Візит делегації з Бергенського Університету

Візит викладачів кафедри до Бергена

 Викладачі кафедри фінансів Олена Прімєрова та Тетяна Буй відвідали Берген (Норвегія) для проходження тренінгу та увійшли до складу міжуніверситетської комісії з захисту дослідницьких проектів з курсу «Policy Design and Implementation”.

Детальніше: Візит викладачів кафедри до Бергена

Навчання в Норвегії

 Весняний семестр в Університеті Бергена (Норвегія) проведуть студенти магістерської програми кафедри фінансів. Проект Європейського Союзу «Erasmus+ Program» та тривала співпраця з Університетом міста Берген дають нашим студентам чудово можливість навчання за кордоном, оволодіння сучасними знаннями та навичками та розширення свого світогляду. Кафедра фінансів вдячна Erasmus+ та Університету міста Берген за такі чудові можливості для студентів.

Кафедра здобула важливий грант

Кафедра фінансів НаУКМА отримала підтвердження про перемогу в конкурсі проектів від Новержського центру Міжнародної співпраці в галузі освіти (SIU). Проект «Extended Learning of Economics with Dynamic Modeling», що буде виконуватися спільно з давнім партнером НаУКМА – Університетом Бергена в Норвегії – підтримано.

Детальніше: Кафедра здобула важливий грант

Лекція Девіда Віта

 Новий навчальний рік магістрів кафедри фінансів розпочався з лекцій Девіда Віта, випускника школи урядовців ім. Дж. Кенеді Гарвардського університету та професора Університету міста Берген. Девіт Віт викладає унікальний курс "Поглиблені методи системної динаміки у фінансах". Опанування методів системної динаміки дозволить студентам збагатити їх дослідницьку діяльність та підвищити їх професійний рівень. Крім того, у рамках проекту кафедри фінансів щодо співпраці з групою системної динаміки в Бергені вже протягом багатьох років студенти фінансисти мають можливість обмінюватися досвідом зі своїм іноземними колегами в рамках міжнародних стажувань. 

Наукові результати

Група дослідників, що працювали в рамках проекту, є дуже продуктивною. У грудні 2012 року перша когорта студентів що навчалися в Університеті Бергена, проф. Девід Віт та проф. Ірина Лукяненко доповідали на міжнародній конференції “From Individual Choices to National Strategies of International Cooperation in Education”в Університеті Ставангера (Норвегія). У 2013 році проф. Девід Віт презентував досягнення, вивчені уроки та здобутки в рамках проекту на міжнародній конференції “Developments in Economics Education” у Сполученому Королівстві. У 2014 році Олександр Фарина під керівництвом Девіда Віт розробив модель монетарного сектору України за допомогою методу системної динаміки, яку було описано у статті та презентовано на міжнародній конференції товариства системної динаміки у Делфті (Нідерланди). Протягом 2015 року вже шість учасників проету брали участь у щорічній конференції товариства системної динаміки у США. Крім того результати співпраці та вивчення методу викладено у великій кількості наукових праць: дисертація на здобуття ступеня кандидата наук (Ph.D), чотири квалыфікаційні магістерські роботи, чотири статті у наукових журналах, більш ніж 15 виступів на конференціях. Повний список публікацій представлено нижче. 

Дисертація та кваліфікаційні роботи

Anton Lytvyn (2016) Modeling of the Anti-crisis Financial Management Processes in Ukrainian Insurance Companies [Modelyuvannya protsesiv antykryzovoho finansovoho upravlinnya v diyal'nosti strakhovykh kompaniy Ukrayiny] (PhD Dissernation). NaUKMA, Kyiv.

Детальніше: Наукові результати

Нова когорта студентів у Бергені

Новий навчальний рік для групи студентів НаУКМА розпочався в дещо незвичних умовах. В рамках міжнародної співпраці між Києво-Могилянською академією та Бергенським університетом, бакалаври, магістри, аспіранти та викладачі кафедри фінансів отримали можливість навчання в Норвегії. Проект орієнтований на вивчення моделювання за допомогою методів системної динаміки. Перший етап співпраці розпочався у 2012 році, а успіхи проекту стали основою для розширення цілей його та можливостей. У 2016-2019 роках метою співпраці стає підготовка 45 експертів з СД, залучення до проекту ще одного українського університету (ЛНУ ім.. І.Франка), впровадження другого онлайн курсу та співпраця з українськими середніми загальноосвітніми школами. Для успішної реалізації масштабів окреслених цілей було збільшено кількість учасників та підтверджено відповідне фінансування урядом Норвегії. Своїми враженнями від першого тижня нового досвіду діляться безпосередні учасники проекту цього року.

Детальніше: Нова когорта студентів у Бергені

Стажування студентів та викладачів

Протягом 2012-2015 рр., в рамках декількох проектів було профінансовано 14 семестрових стажувань студентів НаУКМА та 3 візити професорів НаУКМА до Університету Бергена для вивчення системної динаміки. 

Осінь 2016 – відкрито можливості стажувань для 4 студентів PhD програми та 7 студентів магістерської програми;

Весна 2016 – 2 PhD студенти (Данило Пирогов, Аліна Новік) та 2 магістри (Олександр Куль, Марія Марковська) вивчають системну динаміку в UiB;

Весна 2015 – 4 PhD студенти (Олександр Фарина, Ярослава Стельмашенко, Антон Литвин та Первін Дадашова) вивчають системну динаміку в UiB;

Детальніше: Стажування студентів та викладачів

Проект кафедри фінансів представлено на міжнародній конференції

Аспірантка кафедри фінансів Первін Дадашова разом із колегами Девідом Вітом (Університет м. Бергена, Норвегія) та Катериною Ганіною (Ірпінська спеціалізована школа № 2, Україна) представили власний дослідницький навчальний проект на міжнародній конференції "Systems Thinking & Dynamic Modeling Conference for K-12 Education" що проходила в США. 

Детальніше: Проект кафедри фінансів представлено на міжнародній конференції

Основні курси

Три базові курси з системної динаміки є частиною міжнародної Магістерської програми з Системної динаміки (СД) в UiB. Перший курс - Principles of Dynamic Social Systems (Erling Moxnes) пропонує введення до методу СД. Другий курс - Model-based Analysis and Policy Design (Pal Davidsen) дозволяє студентам розшири свої знання про метод СД. Третій курс - System Dynamics Modeling Process (David Wheat) базується на кейсах, покликаних розвивати навички побудови моделей для поясення складних соціальних а економічних систем, що існують у реальному світі. Надзвичайно важливим є четвертий курс, що було розроблено спеціально для українських студентів, аби вони змогли побудувати версію макроекономічної моделі системної динаміки для Українита названо Special Topics in System Dynamics (David Wheat). Крім того українським студентам пропонується також курс з розробки та реалізації різноманітних управлінських політик на основі власних моделей в рамках Policy Design and Implementation. 

Вагомим здобутком співпраці стало впровадження в НаУКМА у 2014 році курсу для бакалаврів "Застосування методів системної динаміки у фінансах". Не менш значимим стало і відкриття курсу "Методи системної диманіки у фінансах" у 2015 році як поглибленого курсу з вивчення даного методу моделювання. 

 

Детальніше: Основні курси

Ви тут: Головна Міжнародна співпраця Університет Бергена