Фінанси
Викладач: доц. Прімєрова О.К.
5 кред. ЄКТS, 4 год./тижд., 5 семестр, екзамен (забезпечує кафедра фінансів)
Метою цього курсу є вивчення сукупності фінансових відносин, які виражають розподіл і перерозподіл вартості валового внутрішнього продукту на всіх рівнях. Темами, що вивчаються протягом курсу є теоретичних основи функціонування фінансів, фінансова система та фінансова політика держави, фінансовий ринок, фінансовий менеджмент, державні фінанси , місцеві фінанси, фінанси підприємницьких структур, страхування та страховий ринок, податки та податкова система, державні цільові фонди, міжнародні фінанси.
Завдання курсу — формування правильного розуміння закономірностей у сфері фінансових відносин держави, господарства і населення, висвітлення шляхів використання цих закономірностей у практиці фінансової роботи; з’ясування ролі фінансів в економічній перебудові суспільства. Вивчення курсу “Фінанси” передбачає здобуття знань за всіма напрямами функціонування фінансового механізму, а саме: вивчення загальнофінансового механізму; класифікація фінансових проблем, що виникають у державі; застосування основних положень теорії фінансів до обґрунтування напрямів вирішення фінансових проблем; управління фінансами в державі; формування фінансових фондів різного рівня управління та призначення; фінансове регулювання ринкових відносин; формування ринкових відносин; вплив фінансів на зовнішньоекономічну діяльність країни.
Предмет курсу - фінансові відносини, що виникають на різних рівнях економічної системи між державою, юридичними і фізичними особами. Засвоєння теоретичних засад фінансових відносин створює ту основу, на якій базується подальше вивчення фінансових дисциплін, які розкривають конкретні питання функціонування фінансів та фінансової системи країни.