Тетяну Буй нагороджено грамотою МОН
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 26 листопада 2014
Доцент кафедри фінансів Глущенко С.В. стала переможцем конкурсу "Кращий викладач 2014"
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 17 листопада 2014
Вітаємо Світлану Василівну з черговим визнанням результатів її роботи і бажаємо натхнення, успіху в усіх починаннях та творчої наснаги!
Гостьові майстер-класи із податкового менеджменту
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 03 листопада 2014
Зокрема, Андрій Абба, експерт з питань оподаткування компанії EY (раніше — Ernst & Young), провів інтерактивне заняття на тему "Корпоративне оподаткування в Україні: проблеми та перспективи", а Олег Тупчій, консультант відділу податкових та юридичних послуг компанії KPMG, запропонував аудиторії майстер-клас на тему "Трансфертне ціноутворення: міжнародна практика та адаптація до українських реалій".
Протягом занять студенти мали можливість розв'язати практичні кейси, проаналізувати ефективність податкових реформ в Україні, ознайомитись з окремими аспектами вітчизняного податкового законодавства, задати запитання експертам щодо їх практичної діяльності.
Зустрічі з випускниками кафедри, які провадять успішну кар'єру у фінансовій сфері, є корисним та перспективним напрямом співпраці студентів з випускниками. Подібні майстер-класи надають випускникам можливість поділитися набутим досвідом, а студентам — систематизувати знання та розширити діапазон практичних навичок.
Майстер-клас з розв’язування кейсів
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 16 жовтня 2014
В ході майстер-класу студенти мали змогу навчитися структурувати кейс, визначили принципи основних інструментів дослідження, серед яких метод 5С та SWOT аналіз, ознайомилися з формулюванням маркетингової стратегії компанії, мали змогу розібрати бізнес кейс Гарвардської школи бізнесу «Product Team Cialis: Getting Ready to Market». Досвід Вікторії Сусакової у розв'язуванні різноманітних бізнес завдань, зокрема перемога в Changellenge Cup 2011, дали змогу максимально детально ознайомити студентів з методами розробки бізнес стратегії та визначити ключові напрями роботи для досягнення ефективності у досягненні поставлених перед компанією цілей.
Проведений майстер-клас дав змогу студентам, перш за все, структурувати знання стосовно діяльності компанії на ринку та параметрів її успішності, по-друге, відкрити нові аспекти просування продукції у ринкових умовах, і, по-третє, ознайомитися зі світовим досвідом у складанні та розв'язуванні бізнес кейсів.
Лекція «Курсова стабільність та динаміка економічного розвитку України на наступні 5 років»
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 16 жовтня 2014
Також на лекції був присутній Огризко Володимир Станіславович міністр закордонних справ (2007 р.- 2009 рр.) .
На завершення лекції відбулась цікава дискусія у формі обговорення та відповідей на запитання.
Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 02 жовтня 2014
Детальніше: Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти
Виклики застосування «Базель ІІІ» для банкірів в умовах ризиків, що розвиваються
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 26 вересня 2014
Протягом майстер-класу студенти мали змогу не тільки дізнатися про принципи діяльності світових банківських установ, однак і виявити проблеми, що є актуальними для фінансових ринків на сучасному етапі розвитку. Активне обговорення стосувалося можливих шляхів розвитку світової економіки за умов імплементації регулятивних норм «Базель ІІІ» та його переваг і недоліків для Української банківської системи.
Майстер-клас дав змогу студентам не тільки поглибити свої знання у сфері фінансів, але і обговорити з професіоналом своє бачення економічних процесів. Відтак зустріч пройшла продуктивно та цікаво.
Співпраця з університетом м. Берген, Норвегія
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 20 вересня 2014
На фото - святкування Дня Незалежності України у колі родині Девіда Віта(David Wheat).
18 вересня відбудеться відкрита лекція професора економіки George Washington University Олега Гаврилишина
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 10 вересня 2014
18 вересня професор економіки George Washington University Олег Гаврилишин проведе відкриту лекцію для студентів та випускників НаУКМА на тему: «A Quarter century of transition in Central Europe: lessons for Ukraine»
Лекція відбудеться о 16:30 в Києво-Могилянській академії, корпус 4, ауд. 100.
Запрошуємо всіх охочих!
Освіта з фінансів НаУКМА відповідає міжнародним стандартам якості фінансової освіти Інституту CFA
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 21 червня 2014
Кафедра фінансів НаУКМА успішно пройшла процес підтвердження якості освіти Міжнародною інституцією CFA Institute® (CFA – Chartered Financial Analyst, сертифікація дипломованого фінансового аналітика), яким було підтверджено відповідність навчального процесу бакалаврської та магістерської програм за напрямом ”Фінанси та кредит” світовим стандартам освіти CFA, що полегшує працевлаштування наших випускників на західних ринках.
Входження університету до програми CFA Institute University Recognition Program є свідченням для потенційних студентів, роботодавців та ринку праці, що навчальна програма НаУКМА тісно пов’язана з професійною практикою.
Відповідно, співпраця кафедри фінансів НаУКМА з Інститутом CFA дає можливість її постійного забезпечення новітніми навчально-методичними розробками по різних фінансових дисциплінах, широкого залучення до участі у дискусіях, конфереціях, круглих столах. Участь у програмі також надає університету щороку 3 стипендії для підтримки студентів (CFA Program Awareness Scholarships) для проходження курсу та іспиту на отримання міжнародного сертифікату СFA.
Інвестиційні фонди: що про них варто знати, і як на цьому заробити?
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 13 червня 2014
Практичні семінари „Планування та формування реалістичного та прозорого бюджету”
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 25 травня 2014
IV Весняна фінансова школа (відео)
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 14 квітня 2014
Також в рамках вступної компанії викладачем кафедри фінансів Любомиром Шавалюком була проведена ознайомча лекція для абітурієнтів на тему: «Економічні наслідки революції: Україна, Крим і Росія". Лекцію Ви можете переглянути нижче.
IV ВЕСНЯНА ФІНАНСОВА ШКОЛА
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 18 березня 2014
Гранти від випускників
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 03 березня 2014
Випускники ФЕН – Роман Черепаха (випускник ФЕН 2009), Олександр Подвисоцький (випускник ФЕН 2008) та Костянтин Пересєдов (випускник ФЕН 2006) започаткували новий проект для підтримки студентських ініціатив - «Найкращий проект особистого розвитку». В рамках проекту випускники надають підтримку при здачі екзаменів GMAT, GRE, TOEFL, IELTS, CFA, допомагають із фінансуванням власних студентських проектів, а також навчальних курсів для отримання прикладних навичок та літніх навчальних програм за кордоном.
1 березня відбулось вручення грантів переможцям 2013 року. Гранти отримали команда Івана Затварського, Антона Панюти та Вадима Грязнова з проектом «Притомний покупець» та Дар’я Лібович, яка займається соціальними проектами в рамках організації East West Business.
На зустрічі були присутні випускники різних років Любомир Остапів, Поліна Харченко та Іван Дубнов. Випускники поділились зі студентами досвідом стажування у різних компаніях України та закордоном, розповіли про можливості, що відкриваються перед випускниками, надали студентам корисні поради щодо ефективної організації навчального процесу. Студенти уважно слухали виступи випускників, активно задавали питання та обговорювали свої плани на майбутнє.
Роман Черепаха зазначив, що їх проект передбачає проведення таких зустрічей на постійній основі. Наступним етапом проекту стане організація серії майстер-класів успішних випускників ФЕН. Таким чином, підтримка тісних взаємозв’язків з випускниками стане корисним та цікавим досвідом для студентів.
Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 01 лютого 2014
24 січня 2014 Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ».
Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції було визначення можливих ризиків та факторів дестабілізації, а також розробка пропозицій та рекомендацій щодо шляхів підвищення стабільності фінансової системи України в умовах кризисного розвитку. Під час пленарного засідання обговорені актуальні питання фінансово-економічної сфери, зокрема:
- Глобальна фінансова нестабільність та її наслідки для різних країн світу;
- Аналіз фінансових процесів в Україні;
- Необхідність реформування існуючої системи державного регулювання фінансових процесів в Україні.
Детальніше: Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності
Промисловий розвиток в країнах з перехідною економікою
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 19 січня 2014
Програма організована Міжнародною школою економіки Тбіліського державного університету (ISET) за підтримки Фонду Відкритого Суспільства. Учасниками стали викладачі провідних університетів Азербайджану, Білорусії, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизької Республіки та України.
Основними цілями програми були розвиток викладацьких навичок, вдосконалення навчальних курсів та оволодіння новими методами обробки та представлення інформації. Учасники отримали можливість поліпшити свої знання в сферах міжнародної торгівлі, економічної географії та міжнародної макроекономіки. Заняття проводили викладачі з різних країн, зокрема, Грузії, Німеччини, США та Швейцарії. Цікаві лекції, практичні роботи, групові завдання та активність всіх учасників забезпечили досягнення поставлених цілей програми, засвоєння учасниками нових знань та можливість їх подальшого використання під час викладання своїх навчальних курсів.
Семінар також виявився надзвичайно успішним з точки зору встановлення професійних і дружніх відносин між учасниками з різних країн світу. Кафедра фінансів НаУКМА та її викладачі продовжують співпрацю з учасниками програми з різних країн світу та працюють над майбутніми міжнародними освітніми і науковими проектами.
Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ»
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 19 січня 2014
Конференція відбулась 14 січня 2014 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (м. Київ, вул. Волоська, 10), ауд. 401, корп. 6.
Метою конференції було обговорення та пошук рішень актуальних проблем сучасної фінансово-економічної науки, а також обмін дослідницьким досвідом. Основними темами, що обговорювались на конференції були:
- Сучасні проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку суспільства.
- Особливості стану та розвитку фінансового сектору в сучасних умовах: ринок кредитних послуг, ринок інвестиційних послуг, банківська діяльність, страхові послуги, фондовий ринок, валютний ринок FOREX тощо.
- Соціальна складова сучасного економічного світового розвитку .
- Фінансування та управління капіталом підприємств.
- Політика державного регулювання фінансово-економічних та соціальних процесів в різних країнах.
Детальніше: Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців...
Навчання в Норвегії
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 03 січня 2014
В грудні до міста Берген завітала також і завідувач кафедри фінансів Лук'яненко Ірина Григорівна. Отримані позитивні відгуки норвезьких професорів про навчання студентів кафедри фінансів та їх власні враження ще більше надихнули на продовження співпраці між нашими університетами.
Загалом співпраця НаУКМА та Бергенського Університету також виявляється у впровадженні набутих навичок моделювання у існуючих курсах, проведенні для студентів НаУКМА семінарських та лекційних занять з системної динаміки, як учасниками проекту, так і професорами з Норвегії.
Візит до Німеччини
- Деталі
- Батьківська категорія: Життя кафедри
- Опубліковано: 21 грудня 2013
Університет прикладних наук міста Штральзунд є одним із партнерських університетів кафедри фінансів НаУКМА. В рамкам програми міжнародного обміну викладачі та студенти нашої кафедри мають можливість відвідувати цей університет з метою проведення лекцій, навчання, обміну досвідом та поглиблення наукового співробітництва.