Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 корпус 6, кім. 410, тел.(044)425-60-42, 425-77-37 (факс)

Лекція Джона Тейлора

18 травня в НаУКМА відбулась гостьова лекція Джона Тейлора – профессора Стенфордського університету, автора загальновідомого "правила Тейлора", в минулому старшого економіста і члена Ради економічних радників при Президентові США та заступника міністра фінансів США. Лекція була присвячена темі "The Importance of Independent Rule-Based Central Banks".

Зірковий лектор наголосив, що для ефективної реалізації монетарної політики центральний банк має бути не лише незалежним, а й проводити політику на основі правил (rule-based policy). Одним з прикладів таких правил є "правило Тейлора", яке більшість центральних банків використовує в якості орієнтира при прийнятті рішення про ключову процентну ставку.

Центральні банки здебільшого проводили rule-based policy у 80-90-і роки, однак почали відходити від неї у 2003-2005 роках. "Той факт, що монетарна політика з того часу не була орієнтована на правила, є однією з причин, чому Сполучені Штати зіткнулися з Великою Рецесією, і чому вона була настільки затяжною", - зауважив лектор.

Відомий економіст переконаний, що для дотримання rule-based policy, центральний банк має не лише встановлювати цілі, а й оприлюднювати стратегію з використання інструментів такої політики для досягнення встановлених цілей. Так, на його думку, ЄЦБ та Федеральний резерв США недостатньо артикулюють таку стратегію. Водночас як приклад якісного формулювання стратегії монетарної політики Джон Тейлор навів Національний банк України.

Презентація до лекції Джона Тейлора доступна за посиланням: https://goo.gl/A7jCa6.