Семко Роман Богданович

Кандидат економічних наук. Старший викладач кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія».

Професійна діяльність: дослідник Київського економічного інституту при Київській школі економіки.

Сфера інтересів: динамічні стохастичні моделі загальної рівноваги, поведінкові фінанси на прикладі країн, що розвиваються, управління портфелем цінних паперів, ризик менеджмент (кредитний ризик).

Викладає курси: економетрика ІІ, динамічні стохастичні моделі загальної рівноваги у фінансах, поведінкові фінанси

Основні теми наукових досліджень: макроекономічне моделювання, прикладна економетрика, байєсівська економетрика, оцінка підприємств.

Освіта:

2009-2012 – PhD докторант та аспірант кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія»;

2006-2008 – Національний університет «Києво-Могилянська Академія» та Economics Education and Research Consortium (EERC), факультет економічних наук, магістерська програма «Економічна теорія»;

2002-2006 – Тернопільський економічний національних університет, факультет міжнародного бізнесу та менеджменту, бакалавр по спеціальності менеджмент зовнішньоекономічної діяльності.

Досвід професійної діяльності:

2012-... – старший викладач кафедри фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія»

2013-2015 – робота над проектами по оцінці кредитного ризику деривативів згідно з вимогами Базеля 3 у рамках офшорного центру розробки «Барклейс кепітал» при ЕПАМі.

2011-2013 – дослідник Київського економічного інституту при Київській школі економіки.

2008-2011 – робота над проектами по стратегічному консалтингу тощо.

Участь у грантах та наукових дослідженнях:

2012 – Research grant from EERC, project title “Optimal Economic Policy and Commodity Prices Shocks in Ukraine and Russia”;

2010 – National Bank of Ukraine and Kyiv-Mohyla academy project “Monetary policy: calculation of the optimal level of reserves”.

Сертифікати та курси: CFA Charterholder; Financial Risk Manager (FRM) - Certified by the Global Association of Risk Professionals

Публікації:

В українських виданнях:

У зарубіжних виданнях:

В інших виданнях:

• Pietka, Katarzyna, Boyarchuk, Dmytro, Sinitsina, Irina, Kotusenko, Liudmyla and Semko, Roman, Agriculture Income Assessment for the Purpose of Social Assistance: The Case of Ukraine (December 2009). CASE Network Studies and Analyses No. 399.
  • Semko R.B. Estimation of Dynamic Stochastic General Equilibrium Models Based on Bayesian Econometrics / R.B. Semko // Проблеми розвитку фінансової системи України в умовах глобалізації: Збірник праць XIII Міжнародної наук.-практ. конф. аспірантів і студентів, 23-26 березня 2011 р. – Сімферополь, 2011. – С._165-166.
  • Semko R.B. DSGE Macromodel Estimated with Bayesian Econometrics for the Analysis of Monetary Policy in Ukraine / R.B. Semko // Формування та розвиток макроекономічних систем в аспекті економічного розвитку України у XXI столітті: Міжнародна наук.-практ. конф., 16-17 вересня 2011 р. – К., 2011. – С. 102-105.
  • Семко Р.Б. Концепція кредитного нормування для побудови моделі «фінансового прискорювача» / І.Г. Лук’яненко, Р.Б. Семко // Трансформаційні процеси в економіці держави та регіонів: Матеріали VI Міжнародної наук.-практ. конф., 20-21 жовтня 2011 р. – Запоріжжя, 2011. – С. 91-92.
  • Семко Р.Б. Оптимізація споживання в моделі ДСЗР для малої відкритої економіки / Р.Б. Семко // Економіко-соціальні аспекти реформування та розвитку України: Міжнародна наук.-практ. конф. студентів, аспірантів та молодих вчених: у 2-х част., Ч.1., 30 вересня-1жовтня 2011 р. – К., 2011. – С. 22-25.
  • Семко Р.Б. Формування монетарних правил для аналізу реагування на зміни на фондовому ринку / Р.Б. Семко // Соціально-економічний розвиток України і регіонів: тези доповідей II Міжнародної наук.-практ. конф., 20-21 жовтня 2011 р. – Запоріжжя, 2011. – С. 123-125.
  • Semko R.B. Overview of Asset Pricing Modeling within DSGE Framework and New Recent Challenges / R.B. Semko // Теорія та практика розвитку інноваційної економіки: Міжнародна наук.-практ. конф.: у 2-х част., Ч.1., 29-30 вересня 2011 р. – Одеса, 2011. – С. 68-71.

Колективні монографії

• Lukyanenko I.G., Zhuk V.M., Negivenko O.V, Semko R.B., Serpak I.I. Monography. Diagnostics of Financial Crisis: Analysis, Methods, Models. Edit. by Lukyanenko, Iryna. 2012.

Короткі публікації у ЗМІ

• Монетарна політика та Велика рецесія на Економічній правді, 2012.
  • В Україні не було ефективних урядів. Разом з Денисом Нізаловим на Економічній правді, 2011.
  • Мажоритарка як зло для українського народу на Українській правді, 2011.
  • У пошуках головного корупціонера на Українській правді, 2011
  • Правдоподібні погрози в газових переговорах на Українській правді, 2012
  • Революція чи еволюція? на Українській правді, 2012
  • Підкуп виборців: ціна голосу на Українській правді, 2012
  • Позаду тільки Крим, а далі й Україна... на Українській правді, 2012
  • Криза українського футболу: неправильна мотивація та лінощі футболістів? на champion.com.ua (спортивний напрямок Української правди), 2012
  • Авторитет Церкви на службі політиків у Галицькому кореспонденті

Хобі: політика, туризм, шахи, документальні та наукові фільми.

Ви тут: Головна Навчання Викладачі Семко Роман Богданович