Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 корпус 6, кім. 410, тел.(044)425-60-42, 425-77-37 (факс)

Зустріч з партнером KPMG

30 березня відбулась зустріч студентів Кафедри Фінансів з Костянтином Карпушиним, одним з наймолодших партнерів KPMG, керівником групи трансферного ціноутворення в Україні. Костянтин має більше 10 років досвіду в сфері ТЦУ в Україні, Росії, Фінляндії, є автором численних інноваційних ідей та керівником найбільшої практики ТЦУ в Україні. 

Розпочато запис на вибіркові дисципліни

Кафедра фінансів розпочала запис на вибіркові дисципліни для студентів. 

Детальний графік запису розміщено за посиланням на нашому сайті.

Ознайомитися з переліком вибіркових дисциплін для фінансистів та студентів інших спеціальностей можна за посиланнями. 

Гостьова лекція Грегорі Перельмана

Гостьову лекцію студентам кафедри фінансів прочитав Грегорі Перельман, керівник аналітичного департаменту стратегічних бізнес-ініціатив Wells Fargo Bank. Ця лекція стала завершенням он-лайн курсу "Фінансові інституції", який Грегорі прочитав магістрам кафедри фінансів за власною ініціативою.

Детальніше: Гостьова лекція Грегорі Перельмана

Гостьова лекція від PwC

23 березня 2016 року в рамках курсу «Міжнародне оподаткування» від компанії PwC до студентів завітав партнер компанії Каміль вад дер Мер. Метою візиту було розповісти студентами про принципи роботи аудиторських компаній, можливості особистого професійного розвитку їхніх співробітників, основні вимоги до кандидатів, зокрема якісна освіта, знання іноземних мов, готовність вчитися та працювати.

Детальніше: Гостьова лекція від PwC

Курс міжнародного оподаткування від PwC

Кафедра фінансів НаУКМА підтримує концепцію поєднання у навчальному процесі глибоких фундаментальних знань економіки з сучасними практичними аспектами фінансової діяльності. Зокрема вже декілька років поспіль для студентів магістерської програми провідними фахівцями консалтингової та аудиторської компанії PwC викладається курс «Міжнародне оподаткування». В рамках даного курсу студенти отримують не тільки теоретичні знання щодо сучасних принципів оподаткування, але й мають змогу дізнатися про можливі схеми уникнення та ухилення від оподаткування, навчитися розрізняти легальні методи зниження податкового навантаження і шахрайство, та отримують унікальний шанс заявити про себе та отримати пропозиції подальшого працевлаштування від однієї з найпрестижніших міжнародних компаній.  

Детальніше: Курс міжнародного оподаткування від PwC

Випускник кафедри розробив успішний освітній проект

Випускник кафедри фінансів НаУКМА (2011) Артем Зав'ялов розробив успішний освітній стартап Highbrow 

Український освітній стартап Highbrow отримав 150 тисяч доларів. Проект освітніх email-розсилок Highbrow привернув 150 тисяч доларів за 15% компанії від українського IT-підприємця.

Детальніше: Випускник кафедри розробив успішний освітній проект

Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні орієнтири формування соціально-економічної та фінансової політики в умовах євро інтеграції»

03 лютого кафедра фінансів та Лабораторія фінансово-економічних досліджень провели Міжнародну науково-практичну конференцію«Стратегічні орієнтири формування соціально-економічної та фінансової політики в умовах євро інтеграції».

Програмою конференції було передбачено обговорення актуальних питань: проблеми фінансової політики в контексті європейської інтеграції; розвиток ринку праці та проблеми зовнішньої та внутрішньої міграції; теоретичні та прикладні аспекти формування взаємоузгодженної фіскальної та монетарної політики; грошово-кредитна та бюджетно-податкова політика орієнтована на подолання кризових явищ та перспективи європейської співпраці; інвестиційний клімат країни та шляхи стимулювання залучення фінансових інвестицій.

Детальніше: Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні орієнтири формування соціально-економічної...

Міжнародна науково-практична конференція "Розвиток економіки в умовах макроекономічної нестабільності: світова та українська практика"

27 січня кафедра фінансів провела Міжнародну науково-практичну конференцію "Розвиток економіки в умовах макроекономічної нестабільності: світова та українська практика".
Студенти та аспіранти з 10 різних українських та зарубіжних університетів обговорили питання соціально-економічних процесів ви нестабільних економіках, проблеми тіньової економіки та інвестиційного клімату, визначили пріоритети розвитку України та шляхи подолання кризових явищ.
Завантажити програму конференції

Андрій Баришполець - переможець Pan American 2016

Студенти і випускники кафедри фінансів НаУКМА досягають успіхів у зарубіжних університетах як спортсмени: Андрій Баришполець, випускник кафедри 2014 р. (магістр), переміг на шаховому чемпіонаті Pan American 2016 р.

Українсько-американська команда виграла міжуніверситетський шаховий чемпіонат Pan American. Knight Raiders - як назвали себе хлопці - вперше в історії виграли цей турнір і пройшли відбір на Президентський кубок, повідомляє Шахи.укр.

Детальніше: Андрій Баришполець - переможець Pan American 2016

Студенти кафедри фінансів презентують проект Державного бюджету – 2016.

У день святого Миколая 19 грудня 2015 року магістри кафедри фінансів 2 курсу факультету економічних наук презентували проект Державного бюджету - 2016. На зустріч із студентами був запрошений народний депутат України, екс-міністр фінансів України - Віктор Пинзеник.

У цей день також проводився день відкритих дверей у Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Майбутні абітурієнти та їх батьки мали змогу бути присутніми на презентації Державного бюджету - 2016.

Студенти протягом вересня-листопада готували розрахунки прогнозу по кожному податку, використовуючи економетричні моделі та міжнародний досвід. Доходи прогнозувались на діючій податковій системі. Дуже цікаві були презентації прогнозів по видатках, зокрема освіти, медицини, галузей економіки.

На фото: зав. кафедри фінансів Лук'яненко І.Г., викладач кафедри фінансів Зварич О.В., народний депутат України Пинзеник В.М..

Міжнародні програми для наших студентів

10 грудня відбулась зустріч студентів ФЕН з Оділь Солнік (Odile Solnik), керівником відділу міжнародної співпраці університету Université Paris-Est Créteil. Оділь розказала студентам про навчальні можливості, стипендійні програми, навчальні курси та іншу корисну інформацію. Співпраця кафедри фінансів з Université Paris-Est Créteil має вже довгу та успішну історію. Студенти та аспіранти нашої кафедри періодично отримують можливість навчатись в цьому чудесному університеті та насолоджуватись атмосферою Парижу.

Гостьова лекція Андрія Кириленка

30 листопада відомий американський економіст Андрій Кириленко прочитав нашим студентам лекцію на тему "Роль та інструменти центральних банків".

У період кризи на ринку деривативів США Андрій Кириленко був призначеним головним економістом Комісії, яка здійснює регулювання на цьому ринку. Фактично він виступив антикризовим менеджером та успішно і швидко змінив правила роботи на цих ринках. До цього він працював у МВФ та спеціалізувався та проблемах країн, які втратили доступ до ринків капіталу (12 років). Зараз Андрій працює професором у Імперіал коледжі в Лондоні. Андрій досліджує проблеми вітчизняної фінансової системи та проблеми монетарного регулювання в Україні.

Робота кафедри фінансів з учнями

Навчання це неперервний процес який розпочинається з народженням і триває усе життя. Вагомою складовою ефективності цього процесу є його комплексність та налагодженість взаємозв’язків між окремими ланками. Усвідомлюючи це, Кафедра фінансів НаУКМА не тільки послідовно вибудовує програму підготовки бакалаврів, магістрів, та аспірантів, однак і активно долучається до роботи зі старшокласниками. Вже традицією стало проведення Весняної фінансової школи для абітурієнтів. Тепер партнерство між НаУКМА та школами розвивається і в сфері наукової діяльності.

Учениця Ірпінської СЗОШ № 2, десятикласниця Катерина Ганіна за технічної та наукової підтримки співробітників Кафедри готує наукову роботу на тему «Застосування імітаційних моделей для вивчення економічних явищ на прикладі пенсійної системи України». В рамках дослідження Катерина вивчила основи методу системної динаміки та побудувала ілюстративну модель пенсійного фонду України. 3 грудня 2015 року відбулося відкрите заняття для учнів 9-11 класів, на якому було продемонстровано можливості побудованої моделі, зокрема спрогнозовано наслідки впровадження змін у пенсійній системі. Учні змогли самостійно долучитися до процесу тестування різних сценаріїв реформ та побачити результати своїх пропозиції. Після завершення офіційної презентації між учнями розгорнулася дискусія стосовно того, що саме вони вважають за доцільне змінити у сучасній пенсійний та податковій системі.

Детальніше: Робота кафедри фінансів з учнями

Гостьова лекція заступника Голови НБУ Дмитра Сологуба

18 листопада заступник Голови НБУ Дмитро Сологуб провів лекцію для студентів факультету економічних наук НаУКМА.
В ході лекції Дмитро Сологуб розповів майбутнім економістам про сутність та функції Національного банку. Особливу увагу він приділив поясненню теоретичних та практичних засад монетарної політики.

Запрошуємо на конференцію

Шановні студенти та аспіранти! Запрошуємо вас взяти участь у міжнародній науково-практичній конференції «Розвиток економіки в умовах макроекономічної нестабільності: світова та українська практика», що відбудеться 27 січня 2016 року на Факультеті економічних наук. Детальніша інформація: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Міжнародна науково-практична конференція «Стратегічні орієнтири формування соціально-економічної та фінансової політики в умовах євро інтеграції»

03 лютого 2016 р. кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень проводить Міжнародну науково-практичну конференцію «Стратегічні орієнтири формування соціально-економічної та фінансової політики в умовах євроінтеграції»

На обговорення учасників конференції планується винести, зокрема, такі теми:

  • Актуальні проблеми фінансової політики в контексті європейської інтеграції;
  • Розвиток ринку праці та проблеми зовнішньої та внутрішньої міграції;
  • Теоретичні та прикладні аспекти формування взаємоузгодження фіскальної та монетарної політики;
  • Грошово-кредитна та бюджетно-податкова політика орієнтована на подолання кризових явищ та перспективи європейської співпраці;
  • Інвестиційний клімат країни та шляхи стимулювання залучення фінансових інвестицій.

Детальніша інформація - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Лекція Еріка Райнерта

Відомий норвезький економіст, автор книги «Як багаті країни розбагатіли ... і чому бідні країни залишаються бідними» Ерік Райнерт в рамках Київського Міжнародного Економічного Форуму провів нашим студентам відкриту лекцію про зв'язки між бізнес-стратегіями та стратегіями національного розвитку.

Ксенія Калашник стала глобальным стратегічним директором мережі Vizeum Global (Лондон)

Нещодавно відбулася унікальна подія в історії українського медіаринку: український фахівець (і випускниця ФЕН НаУКМА) увійшла в топ-менеджмент глобального медіа-агентства.

Ксенія Калашник з позиції стратегічного директора агентства Vizeum в Украине переходить на посаду Strategy Director, Vizeum Global. Вона буде відповідати за розробку іноваційних рішень як для світових мережевих клиентів, так і допомагати локальним командам у подготовці пропозицій, спрямованих на досягнення бізнес-результатів.

За матеріалами Sostav.UA

Вітаємо наших нових студентів!

7 вересня відбулось урочисте привітання студентів та аспірантів, які взяли участь у Міжнародній конференції "Конкурентний розвиток економіки: сучасні виклики та перспективи", яка була організована кафедрою фінансів НаУКМА. За результатами конференції було опубліковано тези доповідей. Кафедра фінансів вітає всіх учасників конференції та бажає подальших досягнень у науковому житті.

Методи системної динаміки у фінансах

4 вересня відбулась перша лекція професора Бергенського університету Девіда Віта на тему «Основи застосування методів системної динаміки в дослідженні економічних процесів». Девід Віт є одним з провідних спеціалістів по вивченню та застосуванню системної динаміки у світі. Девід викладатиме студентам Магістерської програми з фінансів інноваційну дисципліну «Методи системної динаміки у фінансах», що буде надзвичайно корисною як у дослідницькій, так і у практичній діяльності наших студентів.

Ви тут: Головна Життя кафедри Важливі події