Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 корпус 6, кім. 410, тел.(044)425-60-42, 425-77-37 (факс)

С. Івахненков на круглому столі АССА та Світового банку

Проф.каф.фінансів Івахненков С.В. 16.07.2015 взяв участь у круглому столі АССА та Світового банку на тему: «Сучасна освіта бухгалтерів: відповідність очікуванням», що проводиться центром реформування фінансової звітності Всесвітнього банку (CFRR) спільно з Міністерством фінансів України та Представництвом АССА в Україні за участі Федерації професійних бухгалтерів та аудиторів України (ФПБАУ). Однією з основних тем круглого столу була акредитація на отримання заліків АССА та реформа системи освіти України у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

Корпоративні зловживання

6 червня з гостьовою лекцією на тему "Корпоративні зловживання" завітав Володимир Євтушенко - керівник інвестиційних проектів в Альфа-Банк (Україна). Володимир розказав про сутність та масштаби зловживань в сучасній Україні, описав основні складові та види зловживань, зазначив, якими є основні індикатори наявності зловживань на підприємстві, а також визначив рекомендації щодо протидії зловживанням. Студенти відзначили, що лекція була надзвичайно цікавою та важливою з практичної точки зору. Сподіваємось, що Володимир продовжить співпрацю з кафедрою фінансів та ще завітає до наших студентів.

Вдосконалення викладацької майстерності: ІТ інновації

Викладачі кафедри фінансів, професор Сергій Івахненков та доцент Олена Прімєрова, взяли участь у робочому семінарі "Вдосконалення викладацької майстерності: ІТ інновації". Учасники ознайомились з новітніми можливостями обробки та демонстрації матеріалу студентам, безкоштовними онлайн інструментами для викладання в університетах, а також обговорили важливість сучасних технологій в освітньому процесі.

Антикорупційна політика уряду

До студентів кафедри фінансів з гостьовою лекцією завітав Гліб Буряк — викладач Інституту міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та Вісконсінського міжнародного університету. Гліб прочитав лекцію на тему "Антикорупційна політика уряду", розказав студентам про цікаві приклади боротьби з корупцією в інших країнах, роль економічних інститутів в системі корупційних відносин та виклав своє бачення можливих шляхів подолання корупції. Студенти зацікавлено слухали, ставили запитання та обговорювали роль освіченості та свідомості громадян на шляху боротьби з корупцією в Україні.

V Весняна фінансова школа відбулася


16 травня 2015 року кафедра фінансів провела V Весняну фінансову школу для старшокласників. Майбутні абітурієнти мали можливість ознайомитись з особливостями навчальної програми, поспілкуватись з викладачами, студентами та випускниками кафедри фінансів.

Презентація на тему «Хто такий фінансист?» та відео про особливості навчального та позанавчального життя наших студентів допомогли старшокласникам прийняти рішення щодо навчання за напрямом підготовки «Фінанси і кредит».

Також викладачем кафедри фінансів була проведена ознайомча лекція для абітурієнтів на тему: "Особливості валютного регулювання в Україні на сучасному етапі".

День відкритих дверей на кафедрі фінансів НаУКМА

25 квітня 2015 року в рамках Дня відкритих дверей Національного університету «Києво-Могилянської Академії» запрошувала абітурієнтів до себе і кафедра фінансів. Цього року НаУКМА святкує своє 400-ліття, відповідно і захід пройшов по-особливому продуктивно та урочисто. Майбутні абітурієнти та їх батьки змогли отримати вичерпну інформацію про особливості навчання в НаУКМА, про переваги освіти на спеціальності фінанси саме в нашому університеті, отримати відповіді на всі запитання, а також задоволення від цікавих та креативних презентацій, зокрема «Чому вивчати фінанси в Могилянці – це круто?» Було також відзначено, що бакалаврська та магістерські програми з фінансів традиційно знаходяться на вищих щаблях вітчизняних і світових рейтингів економічної та бізнес освіти,отримала Міжнародну сертицікацію інституцією. CFA (CFA – Chartered Financial Analyst), яким було підтверджено відповідність навчального процесу бакалаврської та магістерської програм за напрямом «Фінанси та кредит» світовим стандартам освіти CFA, що полегшує працевлаштування наших випускників на західних ринках.. Такі досягнення можливі завдяки професійному викладацькому складу та активному міжнародному співробітництву. Окремої уваги заслуговує також той факт, що на випускників кафедри фінансів існує значний попит як на вітчизняному, так і на західному ринках праці.

Чекаємо школярів, вчителів, студентів та всіх, хто цікавиться сучасною фінансовою освітою, на наступний цікавий захід, а саме на V Весняну фінансову школу, яка відбудеться 16 травня 2015 р. о 13.00. За адресою:м. Київ, вул. Волоська 8/5, корпус 6, кім. 401. Телефон для довідок: (044) 4256042; (098) 4465503.

Основним завданням Школи є допомога учням у виборі спеціальності, презентація освітніх можливостей Києво-Могилянської академії та ознайомлення абітурієнтів з особливостями навчальної програми та студентського життя на факультеті економічних наук, а також багато сюрпризів
Чекаємо на Всіх охочих!!!

Он-лайн курс Грегорі Перельмана

Грегорі Перельман, керівник аналітичного департаменту стратегічних бізнес-ініціатив Wells Fargo Bank, на безоплатній основі прочитав студентам та аспірантам кафедри фінансів НаУКМА он-лайн курс «Банківська та фінансова система».
Грегорі Перельман навчався в Каліфорнійському, Лос-Анджелеському та Єльському університетах. Здобув науковий ступінь PhD у галузі історії фінансів. З 2001 року – запрошений професор Каліфорнійського державного університету. Читає лекції на міжнародному рівні різних програм МВА в Литві, Росії, Казахстані та Україні.
В процесі навчання було висвітлено теоретичні та практичні засади банківської діяльності, досліджено причини та особливості фінансових криз, визначено інструменти монетарної політики уряду тощо. Студенти та аспіранти кафедри фінансів відзначають важливість даного курсу в контексті сучасного розвитку фінансової системи України та виражають свою щиру вдячність професору Перельману.

V Весняна Фінансова Школа

Кафедра Фінансів Національного університету "Києво-Могилянська академія" запрошує майбутніх абітурієнтів на зустріч 16 травня 2015 року.

V Фінансова школа

III Економічний турнір

30 березня 2015 року в рамках курсу "Фінанси" на факультеті економічних наук було проведено III Економічний турнір.
Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача. В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії. Темами, що були обговорені під час турніру: переваги та недоліки обов'язкового медичного страхування, проблеми розкриття інформації та перспективи корпоративної соціальної відповідальність.

Візит французьких студентів-волонтерів

25 березня до Києво-Могиляньскої академії завітали учасники проекту Ukraine Go.

Четверо студентів-магістрів з французького університету Paris-East-Créteil в рамках створеного ними благодійного проекту UkraineGO зібрали кошти та придбали 2 машини швидкої допомоги для українських військових. Студенти самостійно везли машини до пункту призначення, зупиняючись в різних містах Європи та розповідаючи про свій проект.  Так, залучившись підтримкою «Асоціації Медичної Благодійної Допомоги Франція-Україна» (AMCFU), менше ніж за 3 місяці волонтерам вдалося зібрати майже 14 тисяч євро, продаючи футболки, стікери та поширюючи інформацію про проект у соціальних мережах. У Києві машини було передано благодійному фондові «Міжнародна асоціація підтримки України», волонтери якого відвезуть швидкі до лікарень Маріуполя та Дніпропетровська.

Детальніше: Візит французьких студентів-волонтерів

Міжнародна науково-практична конференція

12 березня на кафедрі фінансів відбулася Міжнародна науково-практична конференція «ФІНАНСОВА ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНА ПОЛІТИКА УКРАЇНИ: ТЕОРІЯ, ПРАКТИКА, ПЕРСПЕКТИВИ». Учасники обговорили нагальні проблеми, що постали перед економікою України в процесі реалізації євроінтеграційних процесів

Робочий семінар "Фінансова система України: проблеми та перспективи"

Інтерактивний семінар з курсу "Фінанси" було проведено для студентів 3 н.р. Студенти натхненно обговорювали особливості фінансової системи України, визначали основні проблеми її функціонування та напрями їх вирішення. Проведення таких семінарів сприяє формуванню у студентів творчого підходу до вирішення проблем та уміння працювати у команді.

Зимова школа «Цінності в економіці та бізнесі»

З 2 по 8 лютого 2015 року в стінах академії банківської справи НБУ було проведено Зимову школу на тему «Цінності в економіці та бізнесі», фінансову підтримку для якої надала ГО Соціальна Академія «Caritas in Veritate».

36 учасників зі всієї України взяли участь у Школі, що створило неповторні умови задля міжрегіонального діалогу та обміном досвідом між студентами та аспірантами 28 українських вузів. Серед учасників Зимової школи були і студенти та аспіранти кафедри фінансів НаУКМА: Лещенко Павло, Нагірняк Мар’яна, Пирогов Данило та Шелест Роксолана.

Детальніше: Зимова школа «Цінності в економіці та бізнесі»

Податкові реформи очима студентів кафедри фінансів

У межах курсу "Податковий менеджмент" студенти магістерської програми презентували свої проекти реформування податкової системи України. Презентації відбувалися у вигляді інтерактивної гри, в якій брали участь так звані "урядові групи", що представляли свої проекти податкових реформ, та "парламент", який голосував за затвердження того чи іншого проекту.

Метою гри була оцінка сучасних податкових реформ, що готуються українським урядом, та презентація бачення студентів щодо оптимальної податкової системи. В результаті творчі групи прийшли до висновку, що нагальними заходами уряду у податковій сфері мають бути скорочення податкового тиску на бізнес, забезпечення прозорості та легкості оподаткування, зменшення кількості податків, а також відповідне зменшення видатків держави, особливо субсидування нерентабельних підприємств та соціальних пільг.

Візит до Університуту м. Берген

Завідувач кафедри фінансів Лук'яненко Ірина відвідала з робочим візитом університет міста Берген. В рамках візиту відбулась зустріч з деканом факультету соціальних наук Кнут Хелландом, який високо оцінив результати участі кафедри фінансів в програмі міжнародного обміну та висловив побажання подальшої плідної співпраці. Керівник проекту професор Девід Віт зазначив, що студенти НаУКМА завжди демонструють високий рівень підготовки та зацікавленості у навчанні, та окреслив нові можливості для подальшої співпраці.

Конференція! Запрошуємо до участі

Шановні студенти та аспіранти!
Запрошуємо взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції "Конкурентний розвиток економіки: сучасні виклики та перспективи", що проводиться заочно на факультеті економічних наук Національного університету «Києво-Могилянська академія» 28 січня 2015 року.

Для участі необхідно:
1. Надіслати Прімєровій О.К. (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) своє ПІП (повністю), рік та місце навчання та назву доповіді до 20.12.2014.
2. Надіслати Прімєровій О.К. тези доповіді для публікації у збірнику до 10.01.2015.

Доцент кафедри фінансів Глущенко С.В. стала переможцем конкурсу "Кращий викладач 2014"

Переможцем конкурсу, за результатами голосування студентів ФЕН,  на здобуття премії Dragon Capital  "Кращий викладач 2014 р." стала  доцент кафедри фінансів Глущенко Світлана Василівна.
Вітаємо Світлану Василівну з черговим визнанням результатів її роботи і бажаємо натхнення, успіху в усіх починаннях та творчої наснаги!

Гостьові майстер-класи із податкового менеджменту

2 та 9 жовтня у рамках курсу "Податковий менеджмент", що викладається на магістерській програмі кафедри фінансів, було проведено майстер-класи від успішних випускників кафедри, які на сьогодні працюють податковими консультантами провідних аудиторських компаній.

Зокрема, Андрій Абба, експерт з питань оподаткування компанії EY (раніше — Ernst & Young), провів інтерактивне заняття на тему "Корпоративне оподаткування в Україні: проблеми та перспективи", а Олег Тупчій, консультант відділу податкових та юридичних послуг компанії KPMG, запропонував аудиторії майстер-клас на тему "Трансфертне ціноутворення: міжнародна практика та адаптація до українських реалій".

Протягом занять студенти мали можливість розв'язати практичні кейси, проаналізувати ефективність податкових реформ в Україні, ознайомитись з окремими аспектами вітчизняного податкового законодавства, задати запитання експертам щодо їх практичної діяльності.

Зустрічі з випускниками кафедри, які провадять успішну кар'єру у фінансовій сфері, є корисним та перспективним напрямом співпраці студентів з випускниками. Подібні майстер-класи надають випускникам можливість поділитися набутим досвідом, а студентам — систематизувати знання та розширити діапазон практичних навичок.

Майстер-клас з розв’язування кейсів

У середу 15 жовтня в «Києво-Могилянській академії» для студентів спеціальності фінанси було проведено майстер-клас з розв'язування кейсів. Проводила захід випускниця програми Master in Management за спеціалізацією «Міжнародний бізнес» найкращої бізнес школи Європи (за версією Financial Times) IE Business School Вікторія Сусакова.

В ході майстер-класу студенти мали змогу навчитися структурувати кейс, визначили принципи основних інструментів дослідження, серед яких метод 5С та SWOT аналіз, ознайомилися з формулюванням маркетингової стратегії компанії, мали змогу розібрати бізнес кейс Гарвардської школи бізнесу «Product Team Cialis: Getting Ready to Market». Досвід Вікторії Сусакової у розв'язуванні різноманітних бізнес завдань, зокрема перемога в Changellenge Cup 2011, дали змогу максимально детально ознайомити студентів з методами розробки бізнес стратегії та визначити ключові напрями роботи для досягнення ефективності у досягненні поставлених перед компанією цілей.

Проведений майстер-клас дав змогу студентам, перш за все, структурувати знання стосовно діяльності компанії на ринку та параметрів її успішності, по-друге, відкрити нові аспекти просування продукції у ринкових умовах, і, по-третє, ознайомитися зі світовим досвідом у складанні та розв'язуванні бізнес кейсів.

Лекція «Курсова стабільність та динаміка економічного розвитку України на наступні 5 років»

На запрошення кафедри фінансів НаУКМА 14 жовтня 2014 р. доктор економічних наук, професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, заступник голови правління Національного Банку України (2005-2009 рр.) Савченко Олександр Володимирович прочитав відкриту лекцію для студентів та викладачів Факультету економічних наук на тему: «Курсова стабільність та динаміка економічного розвитку України на наступні 5 років».

Також на лекції був присутній Огризко Володимир Станіславович міністр закордонних справ (2007 р.- 2009 рр.) .

На завершення лекції відбулась цікава дискусія у формі обговорення та відповідей на запитання.

Ви тут: Головна Життя кафедри Важливі події