Україна, 04655, м. Київ, вул. Г. Сковороди, 2 корпус 6, кім. 410, тел.(044)425-60-42, 425-77-37 (факс)

Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти

23 вересня з ініціативи Надзвичайного і Повноважного посла Норвегії в Україні Йона Ельведаля Фредріксена за активної підтримки Норвезького центру з міжнародної співпраці в освітній сфері (SIU) в Національному університеті „Кмєво-Могилянська академія” за участю кафедри фінансів НаУКМА відбулася робоча зустріч організаторів та учасників міжнародних навчально-дослідницьких проектів, що виконуються в межах програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти («Norwegian-Ukrainian Cooperation in Higher Education»).

Детальніше: Зустріч учасників програми співпраці Норвегії та України у сфері вищої освіти

Виклики застосування «Базель ІІІ» для банкірів в умовах ризиків, що розвиваються

24 вересня 2014 року у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» за підтримки IE Business School для студентів спеціальності фінанси було проведено майстер-клас на тему: «Виклики застосування «Базель ІІІ» для банкірів в умовах ризиків, що розвиваються». Професор Рафаель Мартінс де Ліма, що має докторський ступінь у галузі економіки, MBA та досвід роботи у провідних міжнародних компаніях розповів про причини переходу на нову систему регулювання банківської системи та особливості «Базель ІІІ».

Протягом майстер-класу студенти мали змогу не тільки дізнатися про принципи діяльності світових банківських установ, однак і виявити проблеми, що є актуальними для фінансових ринків на сучасному етапі розвитку. Активне обговорення стосувалося можливих шляхів розвитку світової економіки за умов імплементації регулятивних норм «Базель ІІІ» та його переваг і недоліків для Української банківської системи.

Майстер-клас дав змогу студентам не тільки поглибити свої знання у сфері фінансів, але і обговорити з професіоналом своє бачення економічних процесів. Відтак зустріч пройшла продуктивно та цікаво.

Співпраця з університетом м. Берген, Норвегія

Третій рік поспіль кафедра фінансів, PhD програма з фінансів у рамках Міжнародного гранту «Вивчення економіки за допомогою методів системної динаміки» та Угоди про співробітництво з Бергенським університетом м. Бергена, Норвегія, за підтримки норвезького уряду та Європейського фонду Eurazia отримала можливість направити викладачів кафедри фінансів (професора кафедри Івахненкова С.В., доцентів кафедри Прімєрову О.К., Шпортюка В.Г.), магістрів кафедри фінансів (Хмарюк А., Єлістратову А., Грязнова В.), докторанта PhD програми з фінансів (Стельмашенко Я.) на стажування до Бергенського університету. Метою даного заходу є інтеграція нових освітніх та дослідницьких інструментів – системи динамічного моделювання в економіці для навчальної програми в НаУКМА та в Україні загалом, а також проведення спільних наукових досліджень.

На фото - святкування Дня Незалежності України у колі родині Девіда Віта(David Wheat).

18 вересня відбудеться відкрита лекція професора економіки George Washington University Олега Гаврилишина

18 вересня професор економіки George Washington University Олег Гаврилишин проведе відкриту лекцію для студентів та випускників НаУКМА на тему: «A Quarter century of transition in Central Europe: lessons for Ukraine»

 Лекція відбудеться о 16:30 в Києво-Могилянській академії, корпус 4, ауд. 100.

Запрошуємо всіх охочих!


Детальніше: 18 вересня відбудеться відкрита лекція професора економіки George Washington University Олега...

Інвестиційні фонди: що про них варто знати, і як на цьому заробити?

11 червня 2014 року для студентів Національного університету «Києво-Могилянська академія» за підтримки студентської організації East West Business та Асоціації нової економічної освіти на факультеті економічних наук було проведено інтерактивний освітній захід з підвищення фінансової грамотності на тему: «Інвестиційні фонди: що про них варто знати, і як на цьому заробити?».
В рамках заходу аналітик кредитно-рейтингового агентства IBI-Rating Ігор Андрусик розказав про роботу вітчизняних інвестиційних фондів і про розвиток інвестування в США та Європі, про те, як обрати інвестиційний фонд та мінімізувати інвестиційні ризики.
Для отримання практичного досвіду інвестування студентам було запропоновано кейс на тему: «Навички інвестування». Перші три учасники з найкращими результатами отримали сертифікати від IBI-Rating. Студентам дуже сподовався такий робочий семінар, що збагатив новими теоретичними знаннями та практичними навичками.

Практичні семінари „Планування та формування реалістичного та прозорого бюджету”

Викладачі кафедри фінансів Тетяна Буй та Олена Прімєрова взяли участь у практичних семінарах на тему: «Планування та формування реалістичного та прозорого бюджету» у рамках проекту «Підтримка реформи управління державними фінансами», що реалізовується Німецьким товариством міжнародного співробітництва Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

Основним доповідачем на семінарах була німецький експерт з питань реалізації стандартів ЄС в управлінні державними фінансами пані д-р Ельке Бауманн, заступник начальника Відділу державних фінансів Генерального Директорату фіскальної політики та економічних відносин, Федеральне Міністерство фінансів Німеччини. Метою семінарів є вдосконалення планування та формування реалістичного та прозорого бюджету, подальший розвиток середньострокового бюджетного прогнозування та планування, підвищення кваліфікації та навчання для керівників та їх підлеглих у сфері управління державними фінансами, а також покращення доступу громадськості до інформації з питань бюджету. На семінарах були представлені німецькі та європейські фіскальні правила, система оцінки та моніторингу стратегічних пріоритетів у сфері управління державними фінансами, а також правила та критерії для планування та формування реалістичного та прозорого бюджету.

IV Весняна фінансова школа (відео)

12 квітня 2014 року кафедра фінансів провела IV Весняну фінансову школу для старшокласників. Майбутні абітурієнти мали можливість ознайомитись з особливостями навчальної програми та студентського життя на факультеті економічних наук, поспілкуватись з викладачами, студентами та випускниками кафедри фінансів. Презентація на тему «Хто такий фінансист?» та міні-лекція на тему «Фінанси у нашому житті» допомогли старшокласникам прийняти рішення щодо навчання за напрямом підготовки «Фінанси і кредит».

Також в рамках вступної компанії викладачем кафедри фінансів Любомиром Шавалюком була проведена ознайомча лекція для абітурієнтів на тему: «Економічні наслідки революції: Україна, Крим і Росія". Лекцію Ви можете переглянути нижче.

2014_4_spring_school

Присвоєння вчених звань

  • Рішенням Атестаційної колегії від 25.01.2013, протокол №1/01-П Івахненкову С.В. присвоєно вчене звання професора кафедри фінансів.

  • Рішенням Атестаційної колегії від 28.03.2013, протокол №3/02-Д Буй Т.Г. присвоєно вчене звання доцента кафедри фінансів.

IV ВЕСНЯНА ФІНАНСОВА ШКОЛА

Кафедра фінансів Національного університету «Києво-Могилянська академія» запрошує школярів, вчителів, студентів та всіх, хто цікавиться сучасною фінансовою освітою, відвідати IV Весняну фінансову школу.
Програма заходів включає знайомство з кафедрою фінансів, презентацію на тему «Хто такий фінансист?», міні-лекцію на тему «Фінанси у нашому житті», живе спілкування з викладачами та студентами кафедри фінансів. Основним завданням Школи є допомога учням у виборі спеціальності, презентація освітніх можливостей Києво-Могилянської академії та ознайомлення абітурієнтів з особливостями навчальної програми та студентського життя на факультеті економічних наук.
Час та місце проведення заходу: 12 квітня 2014 р. о 12.00. м. Київ, вул. Г.Сковороди, 2, корпус 6, кім. 401. Телефон для довідок: (098) 4465503.

Гранти від випускників

Випускники ФЕН – Роман Черепаха (випускник ФЕН 2009), Олександр Подвисоцький (випускник ФЕН 2008) та Костянтин Пересєдов (випускник ФЕН 2006) започаткували новий проект для підтримки студентських ініціатив - «Найкращий проект особистого розвитку». В рамках проекту випускники надають підтримку при здачі екзаменів GMAT, GRE, TOEFL, IELTS, CFA, допомагають із фінансуванням власних студентських проектів, а також навчальних курсів для отримання прикладних навичок та літніх навчальних програм за кордоном.

1 березня відбулось вручення грантів переможцям 2013 року. Гранти отримали команда Івана Затварського, Антона Панюти та Вадима Грязнова з проектом «Притомний покупець» та Дар’я Лібович, яка займається соціальними проектами в рамках організації East West Business.

На зустрічі були присутні випускники різних років Любомир Остапів, Поліна Харченко та Іван Дубнов. Випускники поділились зі студентами досвідом стажування у різних компаніях України та закордоном, розповіли про можливості, що відкриваються перед випускниками, надали студентам корисні поради щодо ефективної організації навчального процесу. Студенти уважно слухали виступи випускників, активно задавали питання та обговорювали свої плани на майбутнє.

Роман Черепаха зазначив, що їх проект передбачає проведення таких зустрічей на постійній основі. Наступним етапом проекту стане організація серії майстер-класів успішних випускників ФЕН. Таким чином, підтримка тісних взаємозв’язків з випускниками стане корисним та цікавим досвідом для студентів.

Детальніше: Гранти від випускників

Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності

24 січня 2014 Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень провела Всеукраїнську науково-практичну конференцію «СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ».
Метою Всеукраїнської науково-практичної конференції було визначення можливих ризиків та факторів дестабілізації, а також розробка пропозицій та рекомендацій щодо шляхів підвищення стабільності фінансової системи України в умовах кризисного розвитку. Під час пленарного засідання обговорені актуальні питання фінансово-економічної сфери, зокрема:
- Глобальна фінансова нестабільність та її наслідки для різних країн світу;
- Аналіз фінансових процесів в Україні;
- Необхідність реформування існуючої системи державного регулювання фінансових процесів в Україні.

Детальніше: Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності

Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ»

Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» виступила організатором Міжвузівської науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих науковців «ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНИЙ ТА СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК КРАЇН: ТЕОРЕТИЧНІ ТА ПРАКТИЧНІ АСПЕКТИ»

Конференція відбулась 14 січня 2014 року в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» (м. Київ, вул. Волоська, 10), ауд. 401, корп. 6.

Метою конференції було обговорення та пошук рішень актуальних проблем сучасної фінансово-економічної науки, а також обмін дослідницьким досвідом. Основними темами, що обговорювались на конференції були:

  • Сучасні проблеми та перспективи соціально-економічного розвитку суспільства.
  • Особливості стану та розвитку фінансового сектору в сучасних умовах: ринок кредитних послуг, ринок інвестиційних послуг, банківська діяльність, страхові послуги, фондовий ринок, валютний ринок FOREX тощо.
  • Соціальна складова сучасного економічного світового розвитку .
  • Фінансування та управління капіталом підприємств.
  • Політика державного регулювання фінансово-економічних та соціальних процесів в різних країнах.

Детальніше: Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих науковців...

Навчання в Норвегії

Другий рік поспіль у рамках міжнародного проекту кафедри фінансів НаУКМА група аспірантів та студентів вирушає на семестр на навчання до Бергенсього Університету (Норвегія). Основною метою програми є вивчення системної динаміки, яка є універсальним методом моделювання і може успішно застосовуватися в багатьох галузях. В рамках навчання студенти не лише ознайомлюються з базовими принципами й поняттями, вивчають основоположні структури та елементи даного наукового механізму, але і застосовують набуті знання для імплементації методології в економіці та фінансах. Результатом співпраці є розробка комплексної багатосекторної моделі економіки України, яка може служити як навчальним, так і подальшим дослідницьким цілям.

В грудні до міста Берген завітала також і завідувач кафедри фінансів Лук'яненко Ірина Григорівна. Отримані позитивні відгуки норвезьких професорів про навчання студентів кафедри фінансів та їх власні враження ще більше надихнули на продовження співпраці між нашими університетами.

Загалом співпраця НаУКМА та Бергенського Університету також виявляється у впровадженні набутих навичок моделювання у існуючих курсах, проведенні для студентів НаУКМА семінарських та лекційних занять з системної динаміки, як учасниками проекту, так і професорами з Норвегії.

Візит до Німеччини

В грудні 2013 року доцент кафедри фінансів Прімєрова Олена відвідала Університет прикладних наук міста Штральзунд (Німеччина) з гостьовою лекцією. Вона розповіда студентам про сучасні особливості економічного розвитку України, визначила основні тенденції розвитку окремих галузей еконономіки та особливості бюджетного фінансування розвитку економіки, приділила увагу місцю України у міжнародних рейтингах. Студенти із зацікавленістю слухали та задавали питання щодо подальших напрямів розвитку нашої країни, пріоритетних галузей та інтеграційного вектору України.

Університет прикладних наук міста Штральзунд є одним із партнерських університетів кафедри фінансів НаУКМА. В рамкам програми міжнародного обміну викладачі та студенти нашої кафедри мають можливість відвідувати цей університет з метою проведення лекцій, навчання, обміну досвідом та поглиблення наукового співробітництва.

Економічний турнір

26 листопада 2013 року в рамках курсу "Фінанси" на факультеті економічних наук було проведено Економічний турнір.

Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача. В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії. Темами, що були обговорені під час турніру: перспективи інтеграції України, особливості прогресивного оподаткування, переваги та недоліки обов'язкового медичного страхування, а також економічні ефекти від проведення масових спортивних заходів.

Затосування методів системної динаміки від професора Девіда Віта

18 жовтня 2013 р., в рамках співпраці кафедри фінансів НаУКМА та університету міста Берген (Норвегія), відбувся робочий семінар професора Девіда Віта на тему «Застосування методів системної динаміки в консалтингу та дослідженні соціально-економічних процесів». Проведення цього семінару стало продовженням серії лекцій та семінарів в рамках інноваційної дисципліни «Моделювання системної динаміки», з якою студенти бакалаврату, магістеріуму, докторської програми (PhD) та викладачі кафедри фінансів познайомились навесні цього року.

Асистентом професора став студент докторської програми кафедри фінансів Олександр Фарина, який наразі співпрацює з Девідом Вітом у Бергенському університеті. Минулого року Олександр був одним з представників України, які пройшли навчання в цьому університеті та займались моделюванням фінансової системи України із застосуванням методів системної динаміки. Цього року естафету перейняли ще п'ять студентів магістеріуму та докторської програми кафедри фінансів. Планується продовження плідної співпраці кафедри та Бергенського університету і у майбутньому.

Детальніше: Затосування методів системної динаміки від професора Девіда Віта

Успішна кар'єра у сфері інвестицій та фінансів сьогодні – що для цього потрібно

17 жовтня 2013 р. студенти факультету економічних наук НаУКМА відвідали лекцію «Успішна кар'єра у сфері інвестицій та фінансів сьогодні – що для цього потрібно», яку прочитали Нітін Мехта (Директор EMEA (Європа, Ближній Схід та Африка) Регіону, CFA Institute) та к.е.н. Андрій Безп'ятов (Президент Українського товариства інвестиційних професіоналів CFA Society Ukraine, Керуючий Директор, голова аналітичного департаменту Dragon Capital).
Студенти дізнались про особливості сучасної фінансової освіти, вимоги та завдання, що стоять сьогодні перед фінансовими аналітиками, перспективи навчання та працевлаштування. Нітін Мехта розповів про структуру товариства інвестиційних професіоналів CFA, пріоритети діяльності та можливості, що надаються студентам при навчанні та після отримання сертифікату фінансового аналітика CFA.
Андрій Безп'ятов розповів про діяльність товариства в Україні, співпрацю CFA з університетами та щорічні студентські конкурси, що дають можливість студентам спробувати себе в ролі фінансових аналітиків. Також він поділився секретами написання вдалого резюме та успішної співбесіди при працевлаштуванні.
Студенти зацікавились отриманою інформацією, активно ставили питання після виступів лекторів та натхненно обговорювали свої перспективи та можливості.

Конференція: Системний аналіз фінансових процесів в умовах макроекономічної нестабільності

Кафедра фінансів, Лабораторія фінансово-економічних досліджень організовує та проводить
24 січня 2014 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКУ НАУКОВО-ПРАКТИЧНУ КОНФЕРЕНЦІЮ

«СИСТЕМНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ ПРОЦЕСІВ В УМОВАХ МАКРОЕКОНОМІЧНОЇ НЕСТАБІЛЬНОСТІ»
На обговорення учасників конференції планується винести, зокрема, такі теми:
- Глобальна фінансова нестабільність та її наслідки для різних країн світу;
- Аналіз фінансових процесів в Україні;
- Необхідність реформування існуючої системи державного регулювання фінансових процесів в Україні.
Детальніша інформація - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Співпраця з Університетом міста Берген: матеріали презентації

Пропонуємо переглянути презентацію щодо міжнародного співробітництва кафедри фінансів НаУКМА та університету міста Берген (Норвегія).

Турнір із бюджетної системи

17 травня 2013 року в рамках курсу "Бюджетна система" на факультеті економічних наук було проведено Економічний турнір.
Економічний турнір – це інтелектуальне змагання студентів, які виявляють свої вміння вирішувати складні економічні проблеми, робити наукові доповіді, формулювати та захищати власну думку в наукових дискусіях, структуровано оцінювати доповіді інших команд. Під час турніру кожна команда почергово виступала у чотирьох ролях - Доповідача, Опонента, Рецензента та Спостерігача.
Темами, що були обговорені під час турніру: особливості сучасного етапу економічної кризи, вплив монополій на вітчизняну економіку, доцільність запровадження нових податків, перспективи ПДВ в Україні.
В цікавій інтерактивній формі студенти змогли обговорити актуальні проблеми економіки України та проявити свої навички наукової дискусії.

Ви тут: Головна Життя кафедри Важливі події